زمان ارسال مدارک اخذ پذیرش دانشگاه ها در آلمان در ترم زمستانی معمولا” تا ۱۵ ژوئیه و برای تحصیل در ترم تابستانی تا ۱۵ ژانویه می باشد.

اما هر دانشگاهی تاریخ مخصوص به خود را در سایت دانشگاه اعلام می نماید و توصیه می شود قبل از اقدام، به سایت دانشگاه مراجعه نمائید. در صورت ارسال مدارک با پست مدارک بایستی تا تاریخ های مذکور به دانشگاه رسیده باشد تا در زمان مناسب اخذ پذیرش انجام شود و پس از گرفتن ویزا تحصیل در آلمان را شروع کنید

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش


-ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی ( در برخی موارد برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز نیست)

– ترجمه مدارک و ریز نمرات مقاطع دانشگاهی قبلی ( و در مواردی تنها ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی )

– رزومهCV

-مدرک زبان ( برای پذیرش در مقاطع کارشناسی و ارشد)

-پروپوزال تز ( برای پذیرش در مقطع دکتری)

برای ترجمه این موارد می توان به یکی از دفاتر دارالترجمه رسمی مراجعه نموده و مدارک را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کرد. تمام مدارک ترجمه شده بایستی به تایید وزارت دادگستری وزارت امور خارجه ایران و سفارت ایران رسیده و کپی برابر اصل مدارک به زبان فارسی ضمیمه شود .تایید مدارک بوسیله دادگستری و وزارت امور خارجه معمولا توسط دار الترجمه و در چند نسخه ترجمه می شود.

با ورود به سایت دانشگاه موردنظر،زمان ارسال مدارک اخذ پذیرش دانشگاه ها در آلمان را با دقت مطالعه و در اسرع وقت اقدام نمایید