اشتوتگارت مرکز ایالت بادن وورتمبرگ، یکی از شهرهای جنوبی کشور آلمان است که در بین مردم آلمان به خوش لباس بودن مردمانش شهرت دارد. اگر چه بسیاری مردم اشتوتگارت را به سخت کوش بودنشان می شناسند.

موقعیت جغرافیایی اشتوتگارت:

شهر اشتوتگارت در جنوب آلمان قرار دارد و شهر میان تپه های سرسبز قرار گرفته است، در قسمتی از این شهر رودخانه ای به نام نکارو در بخش قدیمی تر شهر، سازه های تاریخی آن قرار گرفته است. درصد بالایی از این شهر را فضای سبز پر کرده است و به خاطر موقعیت جغرافیایی اشتوتگارت و از طرف دیگر احاطه شد با فضاهای سرسبز، به این شهر لقب آرامش بخش ترین شهر جهان را داده اند.

اطلاعات کلی از اشتوتگارت:

زبان: آلمانی
واحد پول: یورو
فرودگاه ها: اشتوتگارت یک فرودگاه به نام فرودگاه اشتوتگارت دارد که در منطقه ی Leinfelden-Echterdingen واقع شده است.

آب و هوا و بهترین زمان سفر به اشتوتگارت:

درجه ی هوا در اشتوتگارت کمی تغییر می کند، گرم ترین زمانی که این شهر تجربه می کند، اواسط جولای است که به طور متوسط ۱۵٫۷ درجه ی سانتیگراد است. اما بهترین زمان سفر به اشتوتگارت ماه های مارچ تا می است.

جاذبه های گردشگری اشتوتگارت:

موزه ماشین اشتوتگارت: اگر از آن دسته عاشقان پر و پا قرص ماشین هستید، مطمئا سفر به اشتوتگارت برایتان سفری راضی کننده خواهد بود. اشتوتگارت شهر ماشین هاست به طوری که کارخانه بنز و پورشه هر دو در این شهر قرار دارند پس طبیعی است که این شهر چندین موزه هم در این رابطه داشته باشد. مثلا در موزه ی بنز و موزه ی پرشه، بهترین ماشین های کلاسیک ساخت این دو شرکت به نمایش گذاشته شده اند.
میدان Schlossplatz: در این میدان کاخی متعلق به سال ۱۸۰۰ وجود دارد، کاخی زیبا که به سبک باروک ساخته شده است و در گذشته محل اقامت پاشاهان بوده است. بازدید از این کاخ در سفر به اشتوتگارت از بایدهاست.

کتابخانه کلیسای جامع: یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری اشتوتگارت کتابخانه ی کلیسای جامع این شهر است که طراحی بسیار مدرن چشمگیری دارد و تماما سفید است. سقف این کتابخانه شیشه ای و پنجره های آن مدرن است و حدود ۵۰۰۰۰۰ واحد رسانه ای را در خود جا داده است.

کاخ باروک آلمان: یکی دیگر از جاذبه هایی که در جریان سفر به اشتوتگارت پیشنهاد می کنیم که حتما ببینید، قصر Ludwigsburg آن است که تا شهر اشتوتگارت به اندازه ی ۲۰ دقیقه فاصله دارد و به سبک باروک ساخته شده است. موقع بازدید حتما از گالری و موزه ی آن هم دیدن کنید.

خوشمزه ترین غذاهای آلمانی:

رولادن: رولادن یکی از خوشمزه ترین غذاهای آلمانی است که اشتوتگارتی ها می توانند به بهترین روش ممکن آن را تهیه و سرو کنند. این غذا رولتی از گوشت نازک ورقه شده که داخل آن پیاز و سبزیجات ریخته می شود.

برزل: برزل غذایی بسیار سبک است که معمولا در وعده های شام بیشتر سرو می شود. این غذا را نان فروشی های اشتوتگارت می فروشند و هم ساده و هم با تکه ای گوشت و پنیر و به صورت کره ای فروخته می شود.

آینتپف: از دیگر غذهای آلمانی که در تمام منوهای رستوران های اشتوتگارت می توان دید، آینتپف است. آینتپف به نوعی سوپ است که بیشتر در فصل زمستان اشتوتگارتی ها آن را می خورند. از محتویات این سوپ، آب گوشت، سبزیجات تازه، سیب زمینی و گوشت است و طعم واقعا مطلوبی دارد.

مؤثرترین و کارآفرینان، خستگی را به عنوان قاتل موفقیت آمیز نشان می دهند، به همین دلیل آنها مطمئن هستند که هرگز خسته نمی شوند. و آنها با خوشحالی ساعت های بی پایان کار می کنند و کاری را که دوست دارند انجام می دهند. آنها عادت کرده اند که در مورد همه چیز در زندگی و در حوزه کاری خود، باز و کنجکاو باشند. “الیوس اسمیت ، بنیانگذار و مدیرعامل